Axis AVM Bilgi Levhası

Axis AVM açılalı uzun zaman oldu. Eksiklerini tamamlayıp müşterilerine kaliteli hizmet verme çıtasını biraz daha yükseltmesi lazım. Gerçi müşteri memnuniyeti olarak şu anki durumunda dahi oldukça artı puan alıyor. Zira gerek temizlik, gerekse görevlilerin düzenli çalışması oldukça memnun edici.

Axis AVM
Axis AVM

Axis AVM’de Bilgilendirme Levhası Eksikliği Var

Bayrampaşa’daki AVM devasa bir yapı değil. Elbette AVM olması hasebiyle de küçük de sayamayız. Aksi halde fazla müşteri çekemez. Zira insanlar gezip dolaşırken, alış veriş yapıp, yemek yerken dar ve sıkışık koridorlardan hoşlanmaz. Çünkü insanlar oraya alış veriş yapmanın yanında zaman geçirmek için de gelirler.

Zaman geçirmek isteyenlerin çocukları da bazen yanlarında oluyor. Bu nedenle AVM’lerde çocuklarında zaman geçireceği yerler bulunuyor. Nitekim Axis AVM’de de çocuklar için yer var.

AVM Koridor
AVM Koridor

AVM’nin her katında; koridorun başında ve sonunda hatta ortasında da yönlendirici, bilgilendirici levhalar bulunuyor. Gerek mescidi, gerek çıkışı gerekse de asansörü gösteren levhalar AVM’nin muhtelif yerlerine asılı. Ancak her katı dolaşmamıza rağmen insanın vaz geçilmezi WC levhalarını bir türlü göremedik. Kendi kendimize düşündük; acaba pandemiden sonra bu AVM’de tuvalet yasaklandı mı?

AVM’lerde Bilgilendirme Levhaları Önemlidir

Elbette insanın olduğu yerde ihtiyaç giderme yerlerinin de olması zaruridir. Zira gezmeye gelenlerin arasında hasta insanların bulunabildiği gibi küçük çocuklarda AVM’lere geliyor. Bu nedenle her katta tuvalet veya el yıkama yerlerinin bulunması gerekiyor.

Ancak bu yerlerin olmasının yanında yönlendirme ve bilgilendirme levhalarıyla da yerlerinin gösterilmesi gerekir. Zira alış verişe gelen her müşteri AVM’nin yerleşim planını bilemez. Ancak yönlendirme levhalarıyla gidecekleri yeri kolayca bulabilirler.

Axis AVM’de her katı dolaşmamıza rağmen WC gösteren levhaya rastlamadık. Ancak uzun uğraşlardan sonra tuvaletlerin yerini zorla bulabildik. Elbette bu eksikliğin sebebini anlayamadık. Zira diğer yerleri gösterin bilgilendirme levhaları dört bir yanda sergilenirken hangi düşünceyle tuvalet levhaları asılmamıştı.

AVM’nin tuvaletleri de gayet temizdi, sürekli temizlendiği her halinden belliydi. Her ne kadar etrafta görevliye denk gelmesek de işini iş gibi yapanların çalıştığı belliydi. Zira umuma hizmet eden bir yerin bu kadar temiz olması dikkat çekiyordu.

Tuvaletin çıkışında akıllı tartı vardı. Biraz merak biraz da zaman geçirmek niyetiyle iki TL atarak kilo ve boyumuzu ölçmek istedik. Zira tartının üzerinde iki TL ile çalıştığı yazıyordu. Paraları atmamıza rağmen tartı çalışmadı. Zira tartının para atılan haznesine dikkatlice baktığımızda demir paraların yuvada sıkıştığını gördük. Yuvaya koyduğumuz para hazneye düşmüyor, buna karşılık geri de çıkmıyordu. Yani iki TL’mizi orada bırakarak, ayrılmak zorunda kaldık. Mesele elbette para değildi ama büyük sermayeyle yapılan devasa binada böyle basit ihmal ve denetimsizliğin olması hiç de hoş olmuyordu.

Çıkışta olumsuz durumu yetkilileri iletmek istedik. Alış veriş merkezinin girişinde bulunan danışmaya gelerek durumu bildirmek istedik. Ancak bir süre beklememize rağmen müsait kimse yoktu. Danışmada birden fazla danışmanın çalıştığı belliydi. Zira danışma bölümünde bir kaç boş koltuk vardı. Buna rağmen orda tek bir çalışan vardı. O da ancak gelen telefonlara cevap verebiliyordu. Görevlinin telefon görüşmesi uzun sürdüğü için fazla beklemeden orada ayrıldık.

Ne diyelim; güzel bir mekan yapılıp, basit ihmallerin olması hiç de hoş değil.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir