Pimapen Kışlık Ayarı Nasıl Yapılır

Pimapen kışlık ayarı yakıt tasarrufu için gereklidir. Bunun ihmal edilmeden yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Birçoğumuz gerek yakıttan tasarruf yapmak, gerekse soğuk havayı bir nebzede olsa engellemek için PİMAPEN kapı pencere taktırıyor. Ancak ne hazindir ki bir çoğumuz Pimapen pencerelerde yazlık/kışlık ayarının olduğunu bilmiyoruz.

Pimapen Pencerelerde Ayar Bilinci?

Vatandaş kışlık/yazlık ayarını nereden bilsin ki, sağ olsunlar ne sosyal politikadan sorumlu bürokratlar ne de belediyeler vatandaşı böyle konularda bilinçlendirmiyor. Bu konu bizlere gereksiz aynı zamanda alakasız gibi görünebiliyor. Oysa bu durum belediyenin vatandaşı bilgilendirmesi gereken önemli bir konudur.

Pencere Ayarını Nasıl Yaparız?

Pimapen kışlık ayarı yapmak için resimden faydalanabiliriz. Pimapen pencerelerinin et kalınlığının bulunduğu kısmın altında ve üstünde ayar yeri bulunuyor. Alyan anahtarı ile sağa sola çevirerek pencerenin kışlık/yazlık ayarını yapıyoruz.

Somunun üzerindeki çentik evin iç kısmına çevrildiği zaman kışlık ayardır ve soğuk havanın evin içine girmesini önlüyor. Buna karşılık somun üzerindeki çentik dışarı doğru çevrildiği zaman yazlık ayarı yapılıyor. Bu durumda da evin içine dışarıdan hava sirkülasyonu sağlanıyor. Bu şekilde evin içindeki sıcak hava ile dışarıdaki soğuk hava yer değiştiriyor.

Ayar yapmadığınız da elbette siz havadar bir eve sahip oluyorsunuz ama bu durum cüzdanınızı oldukça hırpalıyor.

Eğer daha ekonomik bir kış geçirmek isteniyorsa tedbirli olmak gerekiyor. Bu yüzden Pimapen kapı ve pencerelerde yazlık/kışlık ayarı yapmayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir