Türksat Kablonet Arıza Servis Hizmeti

Türksat Kablonet kullananlar sık sık bağlantı sorunuyla karşılaşıyor. Gerek bireysel, gerekse genel arıza şeklinde sık sık karşılaştığımız internet kesintileri saç baş yolduruyor. Yetkin bireyle teknolojide çağ atlandığını söylese de hâlâ yerimizde saydığımızın farkındayız.

İnternet servis sağlayıcıları bilâ istisna kazançlarını düşündükleri kadar, hizmet kalitesini artırmayı da düşünmeliler. Kullanıcıların bir şekilde kendilerine geleceği düşüncesiyle hizmet kalitesini artırmadan, fiyat çıtasını yükseltmeleri adil olmuyor.

İnternetin Kesintiye Uğraması İstenmeyen Bir Durumdur

Türksat Kablonet internet kullanıcısının bağlantısı 01.06.2024 tarihinde kesiliyor. Bundan dolayı internet kullanıcısı arızayı servise bildiriyor. Yaklaşık iki saat sonra arıza, servis tarafından gideriliyor ve internet tekrar geliyor. Ancak aradan kısa bir süre geçmiştir ki internet bağlantısı tekrar arıza veriyor. Kablonet arıza servisi tekrar aradığında bölgesel arıza olduğu söyleniyor. Bu bildirim bant kaydı şeklindedir. Arıza için arayan herkese aynı cevap otomatik söyleniyor.

Gündüz 15:00’da başlayan arıza için; gece 23.00’e kadar, arıza servisi zaman zaman aranıyor. Her seferinde, bölgesele arıza olduğu, giderilmeye çalışıldığı kaydıyla karşılaşılıyor. 02.06.2024 tarihinde sabah 09.00’da arıza servisi tekrar aranıyor. Bu sefer müşteri temsilcisi canlı olarak telefona cevaplar. Genel arızanın gece yarısı giderildiği bilgisini müşteri temsilcisi verir. Ancak arıza bildirimi için arayanın interneti hâlâ kesiktir.

internet sağlayan şirketler kârı ön plana çıkarır
devasa şirketler, mağdur kullanıcıyı düşünmüyor
müşteriyi yönlendirerek sorun çözmeye çalışıyorlar

Arıza Bildiriminde Genel Uygulama Nasıldır

Arıza bildiriminde genel prosedür olarak müşteri hizmetleri; kablo TV’nin çalışıp çalışmadığı test ettiriyor. Sonrasında modemin ışıklarının yanıp yanmadığı sorusu geliyor. Bu şekilde olası kullanıcı kaynaklı hatanın olup olmadığının ön tespiti yapılıyor. Akabinde her arıza kaydı verildiğinde;

  • Telefon numarası
  • Açık adresin istenmesi de cabası.

Üstüne üstlük ekiplerin arızanın kullanıcı kaynaklı olduğunun tespiti durumunda faturaya ilave servis ücretinin yansıtılacağı bildiriminin yapılması, bardağı taşıran son damla oluyor.

Türksat Kablonet arıza bildirimi onlara kayıtlı telefonla yapıldığında, arayan abonenin ismi ve bilgilerini zaten görüyor. Durum bu olduğu halde, her seferinde aynı bilgilerin tekrar istenmesi bazen can sıkıcı olabiliyor.

Servis Sağlayıcı Yeterince Güçlü Alt Yapıya Sahip Olmalıdır

Öncelikle belirtelim ki Türsat KabloNet kullanıcısı olarak çok sık arızayla karşılaşıyoruz ve internet bağlantısı çok sık kesiliyor. Özellikle akşamlar internet bağlantısı iyice yavaşlıyor. Durumu yetkililere ilettiğimizde verilen cevap; akşamları internete yüklenen çok oluyor.

sağlıklı iletişimde müşteri hizmetleri
internet servis sağlayıcısı
türksat kablonet

Her bireysel hem de bölgesel olarak çıkan arızalar gına getiriyor. Zamansız kesilen internet işi, gücü aksattığı, planı, programı bozduğu için insan gayri ihtiyari asabileşebiliyor. Arıza bildiriminde müşteri temsilcinin her bildirimde telefon numarasını istemesi, açık adresi tekrar ettirmesi ve akabinde müşteri kaynaklı arıza durumunda faturaya yansıtılacağı açıklaması sinir harbinin son noktası oluyor.

Arızalanan İnternet İş Sahiplerini Mağdur Ediyor

Türsat kablonet internet kesintisi yüzünden, yapılacak işler aksıyor ve kullanıcı oldukça mağdur oluyor. Saatlerce arızanın giderilmesini beklemek zorunda kalmanın yanında; bu şekilde baskı yapılması kullanıcı için yıpratıcı oluyor. Oysa internetin kesilmesinden dolayı kullanıcının mağduriyetinde kimsenin üzerine alındığı bir şey yok. Sadece 24 saat kesilirse onun ücretinin alınmayacağı söyleniyor. İş programı internete bağlı binlerce insan, arıza durumunda mağdur oluyor. Servis sağlayıcısı; mağdur kullanıcılarını düşünerek, alternatif çözüm sunmuyor.

teknik bilgi eksikliği
servis sağlayıcıların gelir sevdası

Operatörün; arızanın kullanıcı hatasından dolayı olduğu bahanesiyle, kullanıcıya fatura yansıtması yasal mı? Teknik konuda bilgisi olmayan birinin kablonun gevşemesi, kablonun ezilip zarar görmesi ya da her hangi bir sebeple suçlu görülüp servis ücreti yansıtılması doğru mu? Arıza kaydı veren birinin acilen evden çıkması gerektiğinde, servis elemanının kişiyi evde bulamaması durumunda servis ücreti yansıtması ne kadar doğru.

Zihin Olarak Teknoloji Çağındayız Gerçekte Öyle mi?

İşletmeler menfaatlerinin zarar görmesi durumunda aslan kesilmesine karşılık, mağdur ettikleri kullanıcıların sesi çıkmazken; servis ücreti tehdidi ne kadar doğru mu? Her daim gücü elinde tutanlar yaptırımla insanları sindirmeye çalışmaları yanlıştır. Bir işin kuralı kaidesi, yolu yordamı vardır. Kendi maliyetlerini artıran durumlarda çözüm üretebiliyorlar. Oysa boyun eğmekten başka bir gücü bulunmayın nihai tüketici mağduriyetinde ne yapsın.

Bir işe baş koyan işletme yönetimini bazı aksaklıklar karşısında çıkacak ek maliyetleri sinesine çekmesi gerekir. Kârın azalacağı korkusuyla güçsüz insanlara ek külfet yüklemek hiç de adilane olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir